Karpaty Wschdonie czyli spokój

Bieszczady stanowią łańcuchy leżące na obszarze Karpat na wschodzie kraju.Wyróżniamy Wschodnie Bieszczady, położone na zachodzie Ukrainy oraz te na zachodzie zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie i w Słowacji. Największym szczytem tych pierwszych jest położona na Ukrainie góra Pikuj licząca 1 400 metrów nad poziomem morza. Z kolei występujące na Zachodzie mogą się pochwalić Tarnicą, której wysokość wynosi 1 346 m. Bieszczady oferują najciekawsze trasy dla turystów oraz stanowią schronienie dla rzadkich w naszym kraju grup fauny. Zatem są doskonałym pomysłem na relaks w południowej Polsce wspólnie z rodziną.
bieszczady

Propozycja noclegów na terenie Bieszczadów

Bieszczady oferują dużą liczbę noclegów, w pensjonatach jak i w domkach z drewna lub gospodarstwach agroturystycznych. Każde z tych ofert są odpowiednie na wakacje w górach z dziećmi. Z uwagi na to, że góry te nie są obłożone turystami jak to ma miejsce w przypadku Zachodnich Karpat, możliwości jest dużo w związku z tym nietrudno znaleźć odpowiednie lokum. Ciekawą propozycję reklamuje ośrodek https://www.zielonapolana.com.pl/pobyty_rodzinne.php.
szczyty górskie
OW Zielona Polana leży na terenie Doliny Sanu w pobliżu Dubiecka. Ośrodek ten udostepnia domki z drewna i kwatery w hotelu. Dodatkowo w okolicy OW jest ogrodzone pole do rozłożenia a namiotu. Góralskie chatki są bardzo nastrojowe a zatem wymarzone do wypoczynku w górach. Ośrodek gości również szkoły, w związku z tym nasze dzieci będą miały z kim się bawić podczas wspólnych wakacji we Wschodnich Karpatach. Co więcej wasza rodzinka może również korzystać z rozrywki, jaką jest basen na terenie Zielonej Polany. Dorośli mogą również zaznać przyjemności w łaźni bądź w czasie profesjonalnego zabiegu w gabinecie odnowy.
łąki

Rozrywki w Bieszczadach

Poza poznawaniem wspaniałych ścieżek dla piechurów i tras rowerowych, góry bieszczadzkie oferują również wachlarz innych pomysłów. Najbardziej znanym szlakiem jest górzysty szlak beskidzki, choć w zasadzie jego końcowy fragment biegnący w obrębie Bieszczadów. Gdyż zaczyna się od miejscowości Ustroń, leżącego w niewielkiej odległości od Cieszyna. Na terenie Karpatów Wschodnich trasa ta odchodzi od wsi Komańcza do Wołosate w gminie Lutowiska. Jeżeli zaplanujemy wakacje w górach, winniśmy chociażby w części zaliczyć ten piękny szlak dla pieszych. Nasze pociechy na pewno zaintryguje muzeum na temat ciuchci w Dynowie jak i również najbardziej wiekowy tunel kolejowy. Ponadto dzieci mogą pojechać do bajkowego muzeum w Rzeszowie oraz zobaczyć Park Miniatur w Myczkowcach. Cała rodzina będzie się dobrze bawić w czasie jazdy w wagonach kolei we wsi Cisna. Ci, którzy interesują się historią mogą zobaczyć niemiecki bunkier w Strzyżowie i poznać kulturę ludową dzięki Skansenowi w Sanoku. Wymieniono tylko część miejsc godnych polecenia a Bieszczady zapewnią nam od groma przygód, jakie dadzą nam miłe wspomnienia.

Tomasz Domański