Czy zaprojektowanie projektów do wydruku lepiej dać firmie czy opracować samemu?

Wydajesz własne małe pisemko w postaci internetowej, ale zaciekawienie jest na tyle duże, iż chcesz spróbować wydrukować je na papierze? W takiej sytuacji projektowanie gazet to perfekcyjny pomysł na zrealizowanie własnych marzeń.

Koszty druku nie muszą być takie duże, jak to się może pozornie przedstawiać, wiele bowiem uzależnione jest od tego, jaki będzie nakład. Na próbę warto zamówić chociażby czternaście egzemplarzy, które mogą być opłacone chociażby przez wiernych subskrybentów pisemka online, którzy z pewnością kupią wersję drukowaną. Wypada nawet spróbować poprowadzić kampanię, z której pomocą będą gromadzone fundusze na opłacenie kosztów wydania zamówionych egzemplarzy. W ten sposób samemu nie będzie ponosiło się w zasadzie wielkich kosztów, a wydrukowane egzemplarze będą opłacone przez osoby, które je zamówiły.
drukarka
Niekoniecznie bowiem redagowanie pism tylko w postaci cyfrowej się opłaca. Wielu ludziom brakuje papierowych wydań pism, ponieważ zupełnie nie lubi czytać na komputerze, bo jest to męczące dla wzroku. Dlatego najtańsza drukarnia w Polsce to naprawdę niezły pomysł na wydrukowanie prowadzonego czasopisma. Nawet jeśli jest to skromny zin internetowy o silnie zawężonej tematyce, wypada spróbować. Różnorodnego rodzaju drukarnie w swoich ofertach posiadają poza tym mnóstwo ciekawych projektów dla czasopism, z jakich oczywiście można skorzystać. W ostatnich czasach drukarnia to nie tylko maszyna do drukowania, to także dosyć rozbudowane zaplecze dotyczące projektu gazety. Jeśli więc na przykład masz jakiś pomysł na to, jak gazeta ma wyglądać, potrzeba skontaktować się ze stosowną osobą z drukarni i ustalić skład i łamanie tekstu, żeby wydane pismo przedstawiało się jeszcze lepiej.

Tomasz Domański