Kiedy przytrafi się kontuzja…

Wyczynowi sportowcy są w o wiele większym stopniu narażeni na urazy niż jakakolwiek inna grupa zawodowa. Wypływa to z tego, że ich mięśnie, stawy czy ścięgna cały czas narażone są na obciążenie, jakiego ciało stereotypowego człowieka nie miałoby szans wytrzymać. Nie oznacza to bezsprzecznie, że kontuzje omijają ludzi,

którzy ćwiczą wyłącznie hobbystycznie, przeciwnie – od kiedy tak właściwie uprawianie sportu (też amatorsko) stało się powszechne, coraz więcej ludzi stało się potencjalnymi pacjentami klinik specjalizujących się w medycynie sportowej i fizjoterapii.

Najlepsze placówki

Profesjonalne usługi najlepszych placówek medycyny sportowej, takich jak sports physiotherapy newcastle, nie są pod żadnym pozorem zajęte dla najogromniejszych gwiazd, chociaż bezsprzecznie ich ewentualni pacjenci muszą zarządzać niebagatelną gotówką. W kraju jest jednak coraz więcej ludzi zamożnych, którzy o własne zdrowie i sprawność troszczą się pod żadnym pozorem nie mniej niż Brytyjczycy, wobec tego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby też nasi rodacy korzystali z takich klinik.

back

Sportowcy – laicy

W Polsce też jesteśmy w stanie skorzystać z pomocy specjalistów, chociaż nie mają oni ani takiego doświadczenia, ani konsumentów z takimi nazwiskami jak Brytyjczycy. Umówmy się jednak, że w wypadku znacznej większości hobbystycznie ćwiczących Polaków wsparcie wykształconego w kraju fizjoterapeuty będzie w zupełności starczała i nie musimy korzystać z profesjonalnych usług kogoś, kto na co dzień masuje futbolistów Premier League. Bodajże, że kontuzja jest rzeczywiście poważna, łączy się z ryzykiem utraty części sprawności, a do tego mamy dosyć sporo pieniędzy – wówczas nie musimy zastanawiać się nazbyt długo, jedynie śmiało kupować bilet lotniczy na wyspy i zapisać się na wizytę w topowej klinice.

Tomasz Domański